Pokračovacia autosedačka do 25kg

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

už som tu raz písala, ale nakoniec sme tu autosedačku nevzali.
Skúšali sme a sklon nám nevyhovoval.

Viete mi poradiť autosedačku, ale musi byť do 25kg.
Malý ma rok, 83cm, 10 kíl. Do 300 eur, isofix a aby bola otáčacia 360°. Ale musí byť do 25kg. Keď sa nenájde 360° do cenovej ponuky, tak beriem, ale do 25 kg.
Auta sú Octavia sedan 2017 a VW amarok 2017.

Ďakujem

Dobrý deň,

na sklon Vašich sedadiel Vám môžem z otočných autosedačiek odporučiť Joie i-Spin 360. Je to autosedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, veľmi dobre sadne aj na sedadlá so šikmým sklonom. Nosnosť však má len do 19 kg a cenovo je už nad Váš rozpočet.

S vyššou nosnosťou odporúčam Joie Stages Isofix. Jedná sa o obojsmernú sedačku, ktorá sa v aute upevňuje prostredníctvom isofixovej základne. Je polohovateľná, má 7 polôh v oboch smeroch. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

V prípade, že má dieťa v roku už 83cm, zvážila by som na Vašom mieste aj kúpu čisto protismernej autosedačky. Na rozdiel od obojsmernej sedačky poskytne dieťaťu dlhšie využitie zapínania 5 bodovými integrovanými pásmi aj dlhšiu jazdu v protismere.

Britax Römer Max-Way Plus je protismerná autosedačka, ktorá sa v aute upevní bezpečnostným pásom auta. Nosnosť aj použitie 5 bodových integrovaných pásov je možné do 25kg. Disponuje vylepšenou bočnou ochranou oproti staršej verzii, výhodou je možnosť polohovania pred inštaláciou. Jej bezpečnosť je potvrdená Plus Testom (extrémne náročný test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek