Akú bezpečnú autosedačku bez Isofixu v kategórii 5 - 10 rokov odporúčate na predné sedadlo?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky. Potrebujeme dieťa presunúť na prednej sedačke vedľa vodiča.

Pre deti máme sedačky s Isofixom značky Britax. Avšak občas potrebujeme presunúť tretie dieťa (sesternicu a pod.). Na prednom sedadle auta však nie je Isofix a nechceme len podsedák. Bola by som rada za typy vo viacerých cenových kategóriách pri zachovaní bezpečnosti, ktorú máme na 1. mieste. Teda bezpečnú sedačku bez Isofixu pre deti 5 -10 rokov (20 - 40 kg).

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

v kategórii 15 - 36 kg sa dá autosedačka pripevniť v aute systémom Isofix. Ak tento systém chýba, môžete ju spolu s dieťaťom pripútať bezpečnostným pásom auta. Ak sedačka nie je pripevnená na Isofix, tak je potrebné si dať pozor a pripútať ju pásom auta, aj keď v nej nesedí dieťa, aby "nelietala" po aute.

Z autosedačiek, ktoré dosiahli v bezpečnostných testoch dobré výsledky, môžete vyberať medzi:

Joie i-Traver - bezpečná a pohodlná

Axkid Bigkid 2 - polohovateľná, má jednu z najdlhších chrbtových opierok, takže vydrží naozaj dlho, medzi nohami má vodič na správne vedenie pásu

Britax Römer Kidfix i-Size - odnímateľná ochrana proti bočnému nárazu, priestranný sedák

BeSafe iZi Flex FIX i-Size - je jedna z najužších autosedačiek. Má prídavný chránič brady a hrudníka, medzi nohami vodič na správne vedenie pásu, mierne polohovateľná

Cybex Solution G i-Fix - jemne polohovateľná, pohodlná, so zdvíhaním hlavovej opierky sa jemne rozširuje do strán

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek