Súvisí môj problém s refluxom a helicobakterom s intoleranciou laktózy?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

4 roky mám nonstop hlieny v hrdle, ktoré idú vykašľať. No niekedy sa aj nedajú. Chorá nie som respiračne, že by som kašlala. Chorá som bežne chrípkou tak 2x ročne. Hlieny mám 4 roky vkuse. Bez ohľadu na to, či som, alebo nie som chorá.

Vyšetrenia som niekoľkokrát podstúpila - ORL komplet aj ultrazvuk hrtana, krvné testy, výtery z nosa aj krku, pľúcne komplet, neurológia komplet, kardio komplet, endocrinologia komplet, chirurgia, gastro komplet. Robili gastro z vrchu aj kolonoskopiu. Našli mi helicobaktera, laktózu a reflux. Gastro mi povedal, že nie je možné mať hlieny z refluxu, kde všade inde mi to potvrdili aj na pľúcnom, že je to možné. Nikdy som to nemala. Teda až po prvom kovide sa to ukázalo a už neodišlo. Mám z toho aj tetániu.

Stresujem sa z toho, že od mala nemôžem pribrať. Mám 46 kg a jem veľa, výška 155. Rada by som docielila aspoň 50 kg.

Súvisí môj problém s refluxom a helicobakterom s intoleranciou laktózy?

Ako mám postupovať, ak po nasadení antibiotík mám opakovane helicobaktera?

Najprv som mala jedno kolo antibiotík, potom som to skúsila mastichu a potom ďalšie kolo antibiotiká. Príznaky mi zmizli a ani už nemám taký pocit pálenia záhy. Helicobakter je však pozitívny.

Aké vyšetrenie mám ešte podstúpiť?

Na gastre a kolonoskopii vyšli výsledky biopsie ok.

Ďakujem

Dobrý deň,

zahlienenie, ktoré by bolo spôsobené laktźovou intoleranciou a refluxom by malo pri správnej diéte zmiznúť. Môžete mi poslať Vašu stravu na mail, môžem Vám poslať feedback.
Pozitívny HP môže byť prítomný a nespôsobovať žiadne ťažkosti. To už je na gastroenterológovi, aby sa k problému správne postavil.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/