Je pri histamínovej intolerancii s hodnotou 1,5 potrebná diéta?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

3,5-ročnej dcérke zistili histamínovú intoleranciu - hodnota 1,5. Pani doktorka mi povedala, že u takých malých deti sa to nijako nerieši a netreba diétu.

Pred 6 rokmi, keď mal starší syn 3 roky mu vyšla hraničná hodnota histamínu okolo 9,8 a vtedy nám dali zoznam potravín, ktoré môže a ktoré nemôže konzumovať. Preto mi to príde divné, že pri tak nízkej hodnote to nemáme riešiť. Často ju boli bruško a každú chvíľu je chorá. Máva aj ekzém.

Ako postupovať?

Je potrebná diéta?

Ďakujem

Dobrý deň,

histamínový zápal má vždy svoju príčíinu, nepokladajte ju za primárnu príčinu.

Ekzém je odraz imunitného systému a stavu črevného biómu. Toto pokladám za zdravotny problém číslo 1.

Odporúčam riešiť zdravotný stav s alergoimunológom a gastroenterológom. Zamerajte sa na potravinové alergie, stav imunoglobulínov, intoleranciu na laktózu a intoleranciu na bielkoviny.

Ekzém aj histamínovú intoleranciu zmeníte jedine stravou.

Budem rada ak stav vašej dcérky prekonzultujeme. Pri deťoch je potrebná opatrnosť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/