Bude stačiť iba to, keď pri intolerancii začneme používať bezlaktózové mlieko?

Zodpovedané
12. jún 2023

Dobrý deň,

s mojím 5-ročným synom som bola na vyšetrení u alergológa-imunológa kvôli častým opakovaným respiračným ochoreniam. Žiadna alergia sa u neho nepotvrdila, ale brali mu krv aj na intoleranciu mlieka.

Výsledky:
Anti-milk IgA 75,57 kIU/I.
Anti-kazeín IgA 3,38.
Anti-kazeín IgG 2,45.

Doktorka nám k tomu nič nepovedala. Teda len to, že vraj má intoleranciu a mám mu dávať bezlaktózové mlieko, smotanu, probiotiká.

Stačí to podľa Vás?

Stačí nahradiť mlieko za bezlaktózové?

Treba kontrolovať všetky potraviny obsahujúce mlieko a laktózu?

Je táto intolerancia dočasná?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami absolvované testy potvrdili intoleranciu celej molekuly mlieka. Takáto intolerancia je často spôsobená iným ochorením.

Na stabilizáciu je potrebná diéta bez mliečnych zložiek, vrátane bielkovín. Bezlaktózová diéta v tomto prípade nestačí.

Odporúčam otestovať laktózovú intoleranciu. Vhodná je aj diéta na dysbiózu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/