Z čoho bolí štvorročného syna zub, keď mu nevidím kaz?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

môj štvorročný syn sa v poslednej dobe pri jedle občas sťažuje, že ho bolí zub. Keď sa opýtam ktorý, ukáže asi na spodnú dvojku. Ale sám poriadne nevie. Zuby umývame pravidelne odkedy vykukli, žiadny problém doteraz s nimi nemal. V noci jedol mlieko do roku.

U zubárky sme s ním boli naposledy pred rokom a všetko bolo v poriadku. Zuby má na pohľad úplne biele, pekné, nevidím tam žiadny kaz.

Môže mať odhalený krčok, alebo čo iné okrem kazu by ho tam mohlo bolieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v štyroch rokoch je čas na prvé záhryzové snímky. Kazy na mliečnych zuboch sú vidno v prvom rade na RTG. Keď už rodič vidí dieru, tak je už pomerne neskoro.

Začala by som teda snímkami. Ak budú ok, zamyslela by som sa, že kedy sa mu prerezal prvý mliečny zub. Ak pred 6. mesiacom, tak sa môže stať, že už dvojka pôjde predčasne do výmeny.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk