Syn mal opuchnutú tvár od zubov, ale opuch už ustupuje. Je potrebná liečba Dalacinom C?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

zubná lekárka predpísala 7 ročnému liek Dalacin C 150 mg, lebo mal opuchnutú tvár od zubov. Zub len prečistili, nič viac. Vraj jemu ešte vypadnú. Syn kloktá so soľovou vodou a už to tak nemá opuchtuté. Nebolí ho to.

Máme mu dať Dalacin C?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak zub len prečistili a nechali otvorený, tak je potrebná liečba antibiotikami. Takže ich nasaďte. Zub treba do týždňa dôkladne prečistiť a zaplniť kanáliky alebo vytrhnúť, otvorený ostať nemá.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk