Kazia sa zúbky nočným dojčením?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

dojčím ročnú dcérku.

Kazí nočné dojčenie zúbky?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne samotné dojčenie nie. Je to to najlepšie, čo môže matka dieťaťu dať.

Problém nastáva, ak sa zuby slabo čistia. Vtedy sa obaľujú povlakom, v ktorom sú baktérie. Ak týmto následne dodávam 10x za noc mlieko, tak baktérie ho zakaždým spracujú, vylúčia kyseliny a tie zuby rozpúšťajú. Vzniká tak typický kaz raného veku na štyroch horných zuboch, za ktorý môže práve kombinácia slabého čistenia s častým nočným dojčením. To ale nie je dôvod nedojčiť, ale len dôkladne pred nočným spánkom čistiť.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk