Ako správne vybrať elektrickú zubnú kefku pre 8 a 12 ročné dieťa?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom elektrickej zubnej kefky pre 8 a 12 ročné dieťa.

Na aký parameter mám pri kúpe pozerať?

Ak mali niekedy kaz, tak to bol taký kaz, ktorý sa robí medzi zubami. Majú veľmi husto rastúce zúbky a trápi ich farba zúbkov. Hlavne horné predné idú do žltej farby. Sladkosti papajú málo, viac jedia ovocia a zeleniny.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja mám rada Phillips Sonicare.

V tomto veku by som už kúpila dospelácky model. Nemusí mať žiadne prídavné funkcie. Stačí ten základný, ktorý stojí cca 50 eur. K nemu dokúpte mini hlavice, t.j. nie klasické. Ak ale mávajú medzizubné kazy, základ je medzizubná hygiena, t.j. čistiť niťou.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk