Zaráta sa do materskej aj príjem z tretieho zamestnania?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

od roku 2020 som materskej, neskôr na rodičovskej dovolenke v dvoch zamestnaniach, kde som zamestnaná na trvalý pracovný pomer. V septembri 2022 som sa vrátila do jedného zamestnania na skrátený úväzok. V druhom zamestnaní som stále na rodičovskej dovolenke.

V júli 2023 nastupujem na ďalšiu materskú. V apríli 2023 nastúpim do novej práce, v ktorej by som bola do nástupu na materskú (polovica júla). Trvajúce dva pracovné pomery neruším, toto by bol môj tretí pracovný pomer.

Zaráta sa do materskej aj príjem z tohto tretieho zamestnania, kde budem zamestnaná od apríla do júla?

Alebo sa mi materská vypočíta len zo zamestnania, v ktorom som na rodičovskej dovolenke + zo zamestnania, do ktorého som sa vrátila na skrátený úväzok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z tretieho zamestnania nebudete mať nárok na materské, nakoľko v tomto treťom zamestnaní nebudete mať nemocenské poistenie dlhšie ako 270 dní.

Na materské budete mať nárok z prvého zamestnania a aj z druhého zamestnania. Príjem z tretieho zamestnania sa do výpočtu nezaráta.

S prianím pekného dňa,
Lenka