Z ktorého roku sa mi bude brať vymeriavací základ?

Zodpovedané
27. nov 2022

Dobrý deň,

na PN som nastúpila v októbri 2022, takže vymeriavací základ mám vypočítaný z predošlého roku. Kvôli covidu som mala oveľa menší plat ako tento rok. V PN budem pokračovať aj v januári.

Prepočíta sa to potom z tohto roku, alebo budem mať aj v roku 2023 vymeriavací základ ešte z roku 2021?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka sa vypočíta k nástupu PN a kým sa neukončí, tak sa neprepočítava. Zostane v tej istej výške aj v roku 2023, ak bude trvať.

S prianím pekného dňa,
Lenka