Z ktorého poistného vzťahu si uplatňujem nárok na tehotenské?

Zodpovedané
7. okt 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Vypisujem žiadosť a tu sa píše poistný vzťah, z ktorého si uplatňujem nárok na tehotenské:

  • zamestnanec,
  • povinne nemocensky poistená samostatne zárobková činná osoba,
  • dobrovoľne nemocensky poistená osoba.

Ktorú kolónku mám zaškrtnúť, keďže som na úrade práce a tehotenský príspevok by mi mal byt pridelený?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zamestnanec a môžete dopísať OL.

S prianím pekného dňa,
Lenka