Som povinná sa niekde prihlásiť, keď sa starám o 2,5-ročnú dcéru a 6-mesačného syna?

Zodpovedané
5. máj 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na neurčito, momentálne som na neplatenej rodičovskej dovolenke.

Je mojou povinnosťou sa niekde prihlásiť, keď sa starám o 2,5-ročnú dcéru a 6-mesačného syna?

Manžel je materskej. Chceli by sme 3 bábo ešte počas mojej neplatenej rodičovskej.

Budem mať nárok na tehotenskú dávku a následne materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

základná a podstatná informácia mi chýba - či trvá pracovný pomer.

Ak áno, záleží kedy otehotniete a kedy nastúpite naspäť do pracovného pomeru.

Ak Vám netrvá pracovný pomer, záleží kedy skončil. Ale momentálne je predpoklad, že nárok na materské nebudete mať, ak máte ukončený pracovný pomer. Prípadne doplňte bližšie informácie do novej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka