Pracujem na čiastočný úväzok a zároveň som na rodičovskej dovolenke. Môžem poberať OČR?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

pracujem na čiastočný úväzok a zároveň som na rodičovskej dovolenke.

Môžem poberať OČR?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste na rodičovskej dovolenke a z iného pracovného pomeru pracujete na čiastočný úväzok, tak máte nárok na OČR z tohto druhého zamestnania.

Ak máte iba jeden pracovný pomer, pri ktorom ste pracovali na čiastočný úväzok a momentálne ste z tohto pracovného pomeru na rodičovskej dovolenke, tak by ste mali prerušené nemocenské poistenie a nemali nárok na OČR.

S prianím pekného dňa,
Lenka