Môžem v jeden deň ukončiť pandemickú OČR, pracovný pomer a požiadať o podporu?

Zodpovedané
17. apr 2023

Dobrý deň,

od 1.10.2021 som bola 7 dní zamestnaná. Následne som nastúpila na pandemickú OČR, ktorá stále trvá.

Môžem napr. 1.10.2023 ukončiť pandemickú OČR, aj pracovný pomer a požiadať o podporu?

Ak sa dovtedy pracovný pomer nezruší.

Budú to teoreticky systémovo "odpracované" 2 roky?

Alebo sa pandemická OČR berie ako keby som nepracovala?

Zaujíma ma to v prípade, že by som sa do práce už nevrátila. Som matka samoživiteľka, rada by som využila možnosť byť s dieťatkom doma na podpore.

Ďakujem

Dobrý deň,

OČR sa počíta do doby poistenia, kým pracovný pomer trvá.

S prianím pekného dňa,
Lenka