Môžem popri rodičovskej dovolenke pracovať pre rovnakého zamestnávateľa ako pred tehotenstvom?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

čítala som, že nie je dovolené popri rodičovskej dovolenke pracovať pre rovnakého zamestnávateľa na rovnakej pozícii ako pred tehotenstvom.

Pracovný pomer na dobu určitú mi skončil v marci 2022. Som momentálne na rodičovskej dovolenke a rada by som uzatvorila zmluvu na polovičný úväzok pre rovnakého zamestnávateľa na rovnakej pozícii, ale nerada by som o RP prišla.

Je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri poberaní rodičovského príspevku môžete bez obmedzení pracovať v zamestnaní.
Pokiaľ by ste chceli pracovať v zamestnaní, z ktorého ste si uplatnili nárok na materské a materské ešte poberáte, vtedy nemôžete v tomto zamestnaní aktívne pracovať.

S prianím pekného dňa,
Lenka