Mám nárok na dávku v nezamestnanosti, keď dám výpoveď k 29.2.2024?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

v septembri 2019 som bola na PN /rizikové tehotenstvo/. V apríli 2020 som porodila. Bola som na materskej a následne na rodičovskej dovolenke. Od októbra 2022 do augusta 2023 som poberala pandemickú OČR. Od 1. septembra 2023 pracujem. Môj zamestnávateľ zmenil v apríli 2023 firmu, teda mám od vtedy novú pracovnú zmluvu. Stará firma mi vyplatila v marci 2023 zostatok dovolenky.

Mám nárok na dávku v nezamestnanosti, keď dám výpoveď k 29.2.2024?

Pred septembrom 2019 som bola nepretržite zamestnaná a mala príjem.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní. To by ste mali podľa Vami uvedeného splniť.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka