Kedy vznikne rizikovej pacientke nárok na PN?

Zodpovedané
7. aug 2023

Dobrý deň,

píšem ohľadom otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Dopĺňam viac info:
Od 20.2.2022 - 28.2.2022 zamestnanec po RD. Potom podpora a potom zamestnanec brigádne pravidelný prijem od 18.11.2022 do 29.4.2023. Od 2.5.2023 DNP až doteraz.

Kedy mi vznikne nárok na PN, keď som riziková pacientka?

Kedy splním 270 dní poistenia s týmito dňami zamestnania a DNP?

Mne to vychádza na polku augusta, ale chcem si byť istá a mať na to aj odborný názor.

Od 5.5.2023 do 31.5.2023 som bola na neuznanej PN, kedy som si stale aj za toto obdobie platila DNP.

Bude aj toto obdobie počas neplatenej PN počítané do 270 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

po doplnení informácií - budete mať nárok na PN od cca 07.08.2023, pokiaľ ste DNP zaplatili včas a v riadnej výške.

S prianím pekného dňa,
Lenka