Kedy si môžem žiadať o materské z dvoch zamestnaní?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP od októbra 2023 na dobu neurčitú. Od začiatku mája som zamestnaná na dohodu u druhého zamestnávateľa a zistila som, že som tehotná.

Musím mať z oboch zamestnaní zaplatené nemocenské poistenie 270 dní (čiže dokopy 540 dní)?

Alebo stačí za posledné 2 roky mať tých 270 dní?

V akom prípade mi vznikne z oboch zamestnaní nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by ste o materské požiadali iba z jedného pracovného pomeru - TPP a z neho by sa materské aj vypočítalo.

Ak by Vám trvala dohoda s pravidelným príjmom u druhého zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tohto zamestnania by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských.Do pôrodu 270 dní zo samotného nového zamestnania nesplníte.

S prianím pekného dňa,
Lenka