Je pre mňa výhodnejšie čerpať si dovolenku, alebo si ju nechať preplatiť?

Zodpovedané
21. júl 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer trval od 12/2019, od 07/2020 som nastúpila na materskú a následne rodičovskú dovolenku. K termínu ukončenia rodičovskej dovolenky (dovŕšenie 3 rokov deti) ideme ukončiť pracovný pomer dohodou.

Je pre mňa kvôli žiadosti o dávku v nezamestnanosti a výpočet výšky podpory výhodnejšie čerpať si dovolenku (zhruba 30 pracovných dní), alebo si ju nechať preplatiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

výhodnejšie je pár dní dovolenky čerpať a zbytok preplatiť.

Ak si chcete navýšiť vymeriavací základ na výpočet podpory, potrebujete mať čo najviac dní preplatenej dovolenky, ale je potrebné dovolenku aj čerpať. Koľko dní, to je len o dohode so zamestnávateľom.

S prianím pekného dňa,
Lenka