Je nárok na daňový bonus počas PN?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

má zamestnanec, ktorý zarába minimálnu mzdu, nárok na daňový bonus na dieťa, keď odpracoval v júni len sedem dní a odvtedy je na PN až doteraz? Musí mu zamestnávateľ vyplatiť daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že zamestnanec nedosiahne dostatočný príjem na splnenie nároku na daňový bonus, tak v danom mesiaci daňový bonus nebude vyplatený. Môže si to ale uplatniť v Ročnom zúčtovaní dane, ak mu vyjde nárok.

S prianím pekného dňa,
Lenka