Čo sa sťahuje z platu pri dohode o pracovnej činnosti?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

v dohode mám napísané, že mzda za hodinu je 5 eur. Nepíše s,a či je ti v hrubom alebo čistom. Ekonómka mi poslala potvrdenie o mzde, kde mi vyrátala za 40 hodín 140 eur v čistom.

Ako je to možné, že to vychádza 3,5 eur na hodinu?

Čo sa tam sťahuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

výpočet je v poriadku. Aj z dohody sa platia všetky odvody, nemáte uplatnenú nezdaniteľnú časť na daňovníka. Pri Ročnom zúčtovaní alebo podaní Daňového priznania Vám vyjde preplatok na dani.

Výpočet:
5 eur v hrubom
5 eur -13,4% odvody = 4,33 eur -19% daň = 3,51 eur v čistom.

S prianím pekného dňa,
Lenka