Budem poberať materskú aj rodičovský až kým starší syn nedovŕši 3 roky?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

ak nastúpim na materskú k druhorodenému v júni, tak starší syn bude mať 2,5 roka.

Budem poberať materskú (na mladšieho) aj rodičovský až kým starší syn nedovŕši 3 roky?

Ruší sa mi nástupom na materskú rodičovský na staršieho?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

súbeh materského a rodičovského príspevku nie je možný. Bude potrebné požiadať o odňatie rodičovského príspevku najneskôr odo dňa, od ktorého si uplatníte nárok na materské.

Nárok na rodičovský príspevok je vtedy, keď ani jeden z rodičov nepoberá materskú za celý mesiac. Ak nastúpite na materskú v júni, za jún budete mať nárok na alikvotnu časť materskej a rodičovský príspevok sa nekráti = v plnej výške. Za júl už len materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka