Budem mať nárok na podporu, keď mi skončí predĺžená rodičovská?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

som na predĺženej rodičovskej dovolenke kvôli zdravotnému stavu dieťaťa.

Keď som zostala tehotná, tak som musela kvôli rizikovemu tehotenstvu ostať PN. Medzitým firma skrachovala a ja som zostala na materskej dovolenke. Po ukončení materskej som zostala na rodičovskej. Na jar tohto roku mi schválili predĺženie kvôli zdravotnému stavu dieťaťa do 6 rokov.

Budem mať nárok na podporu, keď mi toto skončí?

Vo firme som odrobila 3 roky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru už uplynuli 2 roky a až teraz sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Potrebujete sa zaevidovať do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru. Neuvádzate či Vám skončil pracovný pomer, resp. kedy skončil.

S prianím pekného dňa,
Lenka