Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti, keď si nenájdem prácu?

Zodpovedané
7. júl 2023

Dobrý deň,

TPP mám na dobu neurčitú od roku 2016. V 6/2019 som nastúpila na materskú + rodičovskú s prvým dieťaťom. Rodičovský mi skončil 9.9.2022, ale už od 15.8.2022 som sa vrátila do práce do 21.10.2022 s tým, že od 22.10.2022 som nastúpila na materskú s druhým dieťaťom.

Zvažujem, že po ukončení rodičovského sa už do práce nevrátim. Končí mi 13.12.2025.

Ak by som si dovtedy nenašla prácu, mala by som nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ak by som mala nárok a 13.12.2025 vychádza na piatok, mala by som RD zrušiť k 12.12.2025 štvrtok, aby som ten piatok si mohla dať dovolenku v práci a výpoveď podať ku dnu 16.12.2025 (pondelok)?

Kvôli maximálnej podpore.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám pracovný pomer bude stále trvať a so zamestnávateľom sa dohodnete na ukončení RD ku dňu 12.12.2025, dňa 13.12.2025 budete čerpať dovolenku ako píšete ale zároveň v tento deň sa Vám ukončí aj pracovný pomer a zbytok nevyčerpanej dovolenky zostane na preplatenie.

Takto si môžete navýšiť VZ pre výpočet dávky v nezamestnanosti, pokiaľ nebudete mať iný príjem za posledné dva roky.

S prianím pekného dňa,
Lenka