Bude mi PN vypočítaná z obidvoch zamestnaní aj po skončení pracovných pomerov?

Zodpovedané
21. mar 2024

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom PN. Momentálne som pár dní na dlhodobej PN a pracujem u dvoch zamestnávateľov na dobu určitú. Jeden pracovný pomer mi končí o týždeň a druhý o dva týždne.

Bude mi PN vypočítaná z obidvoch zamestnaní aj po skončení pracovných pomerov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, už ste na PN a môže PN trvať až kým sa neskončí podporné obdobie, alebo sa ukončí PN skôr podľa zdravotného stavu.

Platená PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania, t.j. po jednom roku. Aby po roku vznikol nárok na znovu platenú PN, je potrebné odpracovať 26 týždňov bez inej PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka