Bude mať môj manžel nárok na daňový bonus za rok 2023?

Zodpovedané
20. jún 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nároku na daňový bonus za rok 2023, ktorý bude vyplatený v roku 2024.

Manžel v roku 2023 pol roka odpracoval a pol roka bude na materskej dovolenke. Príjem za odpracovaného pol roka presiahol 5 000 eur.

Bude mať manžel nárok na bonus?

Počíta sa výška daňového bonusu za odpracované mesiace v danom roku, alebo musí byť iba splnená podmienka prekročeného dosiahnutého príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

manžel bude mať nárok na daňový bonus za rok 2023. Jeho výška sa prepočíta podľa dosiahnutého príjmu. Podmienka prekročeného dosiahnutého príjmu už nie je, bola zrušená.

S prianím pekného dňa,
Lenka