Ako postupovať pri predĺžení plateného rodičovského príspevku?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

vo februári bude mať dieťa 3 roky, ale chcem si podať o predĺžený platený rodičák. Neviem ako mám postupovať v práci. Čítala som, že na vyjadrenie majú 60 dní a ja by som si medzitým vybrala viacdňovú dovolenku.

Ak by mi to neschválili, musím dať výpoveď a vyšla by mi najvyššia podpora?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam podať si žiadosť o predĺženie RP minimálne 2 mesiace pred dovŕšením 3 rokov, aby ste stihli 60-dňovú lehotu na vyjadrenie.

Ak by Vám predĺžený RP neschválili, tak ak by ste chceli mať maximálnu podporu. Potom odporúčam čerpať dovolenku iba jeden deň, maximálne dva a ostatnú nevyčerpanú dovolenku si nechať preplatiť pri ukončení pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka