Vidíte na RTG snímku 2,5 ročného syna zmeny, ktoré by nasvedčovali zápalu pľúc?

Zodpovedané
22. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom RTG snímku.

Vidíte na RTG snímku 2,5 ročného syna zmeny, ktoré by nasvedčovali zápalu pľúc?

CRP test z krvi vyšiel negatávny (hodnota 8).

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vpravo je v prieduške zmnožená bronchovaskulárna kresba, ktorá by sa vzhľadom k pozitívnemu klinickému obrazu a ťažkostiam dala hodnotiť ako bronchopneumonia vpravo.

To nie je úplne zápal pľúc, je to kombinovaný zápal priedušky a takým možným prechodom do zápalu pľúc.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas