Synček si porezal prst a ešte nie je zaočkovaný proti tetanu. Môže sa mu niečo stať?

Zodpovedané
15. dec 2020

Dobrý deň,

môj 5 mesačný synček strčil prst do plechového domčeka a porezal sa. Vydezinfikovala som mu to SOS sprejom s aloe a dala Septonex. Ešte nie je zaočkovaný proti tetanu.

Môže sa mu niečo stať?

Ďakujem

Dobrý deň

dezinfekcia je vhodná opakovane. Nemalo by sa nič stať, nebolo to v kontakte s pôdou, hlinou, skade by sa mohla baktéria preniesť, ale teoreticky sa môže.

Ale nepredpokladám to. Príznaky na začiatku sú zvýšená tvorba slín, nespavosť alebo naopak predráždenosť na svetlo, hluk, neskôr kŕče.

Ak sa nič neprejaví do 5 dní, nič sa nedeje. Podľa mňa na 99,9% je to v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas