Súvisí výtok u 7-ročnej dcéry opäť s prechladnutím?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

keď bola 7-ročná dcérka minule prechladnutá, tak mala žltý výtok. Po chorobe jej to prešlo. Minulý týždeň však mala v noci zvýšenú teplotu. Teraz má aj nádchu (zelený soplík) a od včera opäť aj žltý výtok. Pri prvom výtoku nám lekárka odporučila aplikovať Rosalgin.

Súvisí výtok u dcéry opäť s prechladnutím?

Máme zase použiť Rosalgin?

Ďakujem

Dobrý deň,

výtok môže byť spôsobený jednak tým, že sa rozhádže mikrobiota pri ochorení (prechladnutie) a je teda aj taká ľahká infekcia aj v urogenitálnom trakte. A jednak môže byť prejavom typickým predpubertálnym obdobím. Ak ale prejde po ochorení, pravdepodobne to bude súvisieť s prebiehajúcou infekciou (prechladnutím).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas