Prečo začala trojročná dcérka chrápať?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zdravotného stavu mojej trojročnej dcérky. V septembri nastúpila do škôlky a od vtedy bola už trikrát chorá (sople, kašeľ). Z toho raz brala aj antibiotiká Summamed.

Posledné dva týždne je doma, z toho týždeň uz úplne zdravá bez príznakov. Posledné noci začala chrápať. Znie to ako keby mala niečo v nošteku. Sople jej netečú ani v noci a ani cez deň.

Chrápanie je dosť intenzívne a trvá skoro celú noc. Dcérka má okrem toho od narodenia otvorený ductus. Pravidelne chodíme na kontroly do Bratislavy, kde nás vždy ubezpečia, že je všetko v poriadku. V budúcnosti jej to budú musieť zatvoriť operačne, ak sa to neuzavrie same.

Môže to spolu súvisieť?

Mám to ďalej riešiť aj s pediatrom?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže mať zväčšenú nosnú mandľu, na to je však potrebné ORL vyšetrenie. Potrebujete výmenný lístok od pediatra, takže riešiť je to vhodné.

Súvis medzi otvoreným ductom a chrápaním nepredpokladám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas