Máme prejsť u 17 mesačného dieťaťa už len na jeden spánok?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 17 mesačnej dcérky, ktorá doteraz správala 2x. A to doobeda a poobede. Niekedy vstáva ráno o šiestej, tak ju dávam spať 2x.

Keď vstane o ôsmej, tak len raz. Ak spí raz, tak si pospí iba hodinku a do večera je veľmi unavená.

Máme prejsť len na jeden spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

vekovo by ste mohli prejsť na 1 spánok denne, ale nakoľko je unavená, nespokojná, nechajte jej ešte 2.

Keď sa začnú 2 spánky postupne skracovať, tak potom prejdete na 1 denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas