Má naša 13 mesačná dcéra diastázu?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

s 13 mesačnou dcérkou chodíme na plávanie. Všimla som si, že v polohe na chrbátiku, keď zatne svaly bruška, tak jej vybehne na brušku strieška ako diastáza. Pri iných pohyboch to nemá, má to len pri plávaní na chrbte. Dcérka nechodí, len štvornožkuje.

Je to diastáza, keď je vidno len vo vode v polohe na chrbte?

Dá sa to liečiť len Vojtovkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

strieška je najviditeľnejší príznak diastázy. Na zhodnotenie a následné možnosti "úpravy" stavu je potrebné vyšetrenie fyzioterapeutom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas