Kedy môžem dieťaťu zaviesť do varenej stravy kravské mlieko?

Zodpovedané
11. nov 2020

Dobrý deň,

zaujímal by ma názor odborníka na zavádzanie mliečnych výrobkov do stravy. Syn má 11 mesiacov a zatiaľ jedáva iba párkrát do týždňa jogurt. Nie smotanový, maslo a občas mu na obed postrúham trochu tvrdého syra, napr. na rizoto. S týmto problém nemal.

Je na umelom mlieku.

Kedy mu môžem zaviesť kravské mlieko do varenej stravy, napríklad ak chcem urobiť krupicovú kašu?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 12. mesiaci môžete zaviesť do varenej stravy kravské mlieko.

Na pitie ak to financie a synčekove chute dovolia, tak byť do 3 rokov na umelom mlieku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas