Je v poriadku, keď 5,5 mesačná dcérka robí mostík?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má 5,5 mesiaca a pretáča sa na bruško. Je na ňom veľmi rada. Na chrbátik sa ešte nepretáča. Pivotuje, dvíha sa na vystretých lakťoch a občas sa jej podarí dostať sa na pár sekúnd na štyri.

V posledných dňoch som si ale všimla, že robí mostík - odtláča si chrbátik od podložky a zapiera sa pätami.

Je to v poriadku?

Robí to v kľude a vedome. V 3 mesiacoch mala naša doktorka podozrenie na diastázu, ale fyzioterapeut ju nepotvrdil. Naposledy ju kontrolne videl v 4 mesiacoch a povedal, že má pevné bruško.

Je za týchto okolností mostík prípustný, alebo to treba konzultovať ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste už boli v kontakte s fyzioterapeutom, odporúčam ho osloviť. Mne príde ostatný PMV v poriadku aj s občasným zapretím sa do mostíku. Samozrejme ju v tom nepodporovať, zmeniť polohu atd.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas