Je v poriadku, keď 18-mesačná dcéra málo rozpráva?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra bude mať o chvíľu 18 mesiacov a rozpráva len svoje hatlaniny. Jediné, čo vie, tak je ako robia jednotlivé zvieratá, mama, tato. Viac nie. Rozumie nám všetko a ukáže, že čo chce. Len jazyk sa jej pomaly rozvezúva.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

hatlaniny v tomto veku sú v poriadku. Ide o to, že používa "svoju reč". Medzi slová sa rátajú aj napr. zvuky zvierat.

Reč sa bude postupne zlepšovať, čomu napomôže aktívne trávenie čas s Vami a knižkou, riekanky Vami hovorené (/nie z TV).

Ak by sa v dvoch rokoch nerozhovorila, mala by začať tvoriť aj krátke vety, tak je vhodná logopédia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas