Je stolica môjho dieťaťa po Sunare Allergy Care v poriadku?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

mojej dcére sme hneď po príchode z nemocnice dávali Nutrilon 1. Bola nespokojná, mala bolesti bruška, hlieny a riedku stolicu aj 8x za deň. Doktorka nám doporučila bezlaktózový Nutrilon. Jej stav sa nezlepšil. Stále bola nespokojná len s tým, že stolica z nej išla ťažšie. Nebola riedka, ale bola tuhšia a zelená. Robili jej rozbor stolice, výter na základné vírusy a nič sa nenašlo.

Doktorka nám predpísala Sunar Allergy Care. Dcéra sa však po ňom tak isto pučí, má silné vetry, stolicu v každej plienke 8x za deň. Je divne vodová a zelená. V brušku stále počuť škrkanie, stále sa pučí. Zostala opäť veľmi nespokojná a plačlivá. Raz za čas sa jej však podarí aj stolica do žlta. Dávame probiotiká BioGaiu.

Zmena je aj v grckaní. Grcká ako keby vodu. Niekedy ihneď po jedle, inokedy aj dve hodiny po.

Čím to je spôsobené?

Sunar máme už 8. deň a doktorka povedala, že máme vydržať aspoň 2 týždne.

Mohol jej nesadnúť Nutrilon?

Nebolo by treba ísť hneď do špeciálnych UM?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať. Neviem sa Vám k tomuto stavu celkovo vyjadriť bez toho, aby som dieťatko sama nevyšetrila a nemala viac informácii (váha, prírastky, vek, celkové fungovanie cez deň, pmv).

To, že ste prešli hneď na začiatku na iné mlieko by som nebrala ako chybu. Ak mliečko nesedí, je vhodné ho vymeniť. Možno však vôbec nemusí ísť o alergiu na BKM, ale skúšaním iného druhu mliečka by mohlo prísť k úprave stavu.

Stav musíte riešiť s Vašou pani doktorkou, ktorá má o dieťatku všetky informácie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas