Je problém, ak 10 týždňové dieťa na mňa nereaguje?

Zodpovedané
3. júl 2022

Dobrý deň,

mám 10 týždňového chlapčeka, keď je pod hrazdičkou, veľmi ťažko upútam jeho pozornosť. Na hrkálku alebo hračku reaguje očami, ale niekedy ho to nezaujíma a pozerá niekde do steny, aj keď na neho rozprávam. Očný kontakt má, ale nie vždy. Ak mu blabotám a zaujmem jeho pozornosť, opakovane po mne opakuje a usmieva sa krásne na mňa. Skôr ma znepokojuje, že nereaguje moc na mňa a nechce sa na mňa vždy pozrieť. Keď je pod hrazdičkou otočený na druhej strane, hrkálkou či mojím hlasom sa nevie otočiť na mňa.

Som z toho veľmi nešťastná, môže sa to ešte zmeniť?

Mám sa obávať?

Ďakujem pekne z odpoveď.

Dobrý deň,

dieťa je pravidelne sledované pediatrom, kde sa hodnotia jeho reakcie, psychomotorický vývoj, podľa toho sa ďalej postupuje. Neviem Vám z popisu nič viac k tomu napísať, bez vyšetrenia dieťatka. Otázku teda smerujte na poradni Vašej pani doktorke

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas