Je potrebné dávať zdravému dojčaťu výživové doplnky?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

pediatrička predpísala pre môjho 5 mesačného syna CeVitko. Je plne dojčený, zdravý, váži 8,5 kg. Výsledky moču mal v poriadku.

Je potrebné mu dávať takéto doplnky?

Prospeje mu, keď začneme dávať príkrmy?

Kedy by ste vy bábätku odporučili CeVitko, prípadne iné doplnky výživy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne do roka predpisujem iba vitamín D. Plne dojčené dieťa má navyše vitamín C z materského mlieka, takže mi to príde zbytočné. Po začatí prikrmovania bude mať céčko z ovocia a zeleniny.

S prikrmovaním stačí začať po ukončenom 6. mesiaci. Teda v deň, keď fotíte fotku dnes mám 6 mesiacov - ak prospieva a Vám to takto vyhovuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas