Je normálne zvracanie z plaču u 3,5-ročného syna?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 3,5-ročného syna. Máme s ním problém čo sa týka zvracania z plaču. Akonáhle mu niečo nedovolíme, alebo sa niečoho bojí, tak sa rozplače s nervami a zvracia.

Zo začiatku sa mu to stávalo raz za čas, ale momentálne je to pomaly každý druhý deň. Už sme zúfalí.

Ako mu pomôcť?

On sa vyzvracia, ukľudní sa a je v poriadku.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý den,

takto úplne bežné to nie je. Poznám viacero detí, ktoré takto pri záchvatoch plaču reagujú (vracaním).

Pokiaľ je inak spokojný, nechudne, prospieva psychicky aj fyzicky, tak nejde o medicínsky problém, ale skôr psychologický a je teda možná skôr psychologická intervencia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas