Je hodnota nad 500 pri pankreatickej elastáze u 5-ročného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

môjmu 5-ročnému synovi zistili najskôr zníženú hodnotu pankreatickej elastázy (110). Po mesiaci som mu dala urobiť ako samoplatca kontrolný odber a prišli výsledky, kde bola hodnota viac ako 500. Stále sa sťažuje na bolesti bruška.

Je aj hodnota nad 500 v poriadku, keďže ako normálna sa uvádza hranica 200 - 500?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota je v rámci normálnej hranice, nie je zvýšená, takže by som ju brala ako v poriadku. Je zvláštne, že predtým bola nižšia - neviem, či sa to robilo v tom istom laboratóriu alebo nie. Môže to mať súvis.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas