Čo znamená, keď si trojmesačný synček cmúľa ručičky?

Zodpovedané
26. mar 2021

Dobrý deň,

mám trojmesačného syna, ktorý si posledný týždeň extrémne cmúľa a olizuje rúčky. Hnevá sa, keď mu v tom bránim. Robí to aj po jedení. V noci sa často budím na mľaskanie, kvôli čomu neviem spať. Zúbky mu asi nejdú.

Čím to môže byť?

Chýba mu väčší kontakt?

Znamená to hlad a mám ho viac kŕmiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, neznamená to hlad, detičky to robia. Objavil si ruky a je nimi fascinovaný. Za chvíľu keď bude vedieť si do pusy bude dávať aj predmety ale zatiaľ mu stačia jeho ruky.

Ak Vám to kazí spánok, kúpte si štuple do uší. Ja v nich spávam od narodenia synčeka, lebo ten môj veľmi vzdychal a mľaskal ako novorodenec (+muž tiež 🙈) a je to úžasné. Zobudím sa na jeho prehadzovanie a mrkotanie, nikdy sa mi nestalo, že by som sa kvôli štuplom zobudila až na plač.

Vyskúšajte, za pokus nič nedáte. A ak to má zlepšiť kvalitu Vášho spánku, tak to je veľmi dôležité.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas