Čo spôsobuje kolísanie teploty počas užívania antibiotík?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

2-ročná dcérka už 6 dní užíva antibiotiká na zápal močových ciest. Výsledky z kontroly moču boli dobré, leukocyty klesli. Dnes však dostala teplotu. Keď cez obed spala, teplota sa jej zvýšila. Dala som Nurofen, teplota následne klesla. No večer jej opäť stúpla.

Mohlo kolísanie teploty spôsobiť to, že mala nízky príjem tekutín?

Mám to riešiť s doktorkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

nízky príjem tekutín by nemal v tomto ročnom období súvisieť s kolísaním teploty. Ono niekedy sa teloty vracajú.

Pokiaľ bude stav trvať, tak určite kontaktovať doktorku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas