Čo môže jesť 3-ročné dieťa, keď mu zistili celiakiu a HIT?

Zodpovedané
15. jan 2023

Dobrý deň,

s 3-ročným dieťaťom sme boli na prehliadke u lekára. Nepozdávala sa mu hmotnosť, a tak sme prišli znova na krv a priniesli stolicu. Prišli nám výsledky a lekár povedal, že dieťa má HIT. Nemôže jesť lepok ani mliečne produkty.

Nikto z rodiny nemá problémy s laktózou a ani s lepkom. Veď takto schudne ešte viac.

Je to na základe týchto výsledkov veľmi vážne?

Som zúfalá, čo môžem dať dieťaťu vôbec jesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

diagnóza HIT sa podľa mňa veľmi preceňuje. Podľa výsledkov by bolo vhodné vyhýbať sa lepku a prechodne aj vajciam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas