Aký máte názor na sprej Virostop ako prevenciu proti vírusom?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

moja štvorročná dcérka je už od septembra (ako nastúpila do škôlky) veľmi časti chorá. Neustále sa opakuje rovnaký scenár - týždeň v škôlke, tri týždne doma. Začína to soplíkom, ktorý vždy prejde až do kašľa.

Aký máte názor na sprej do nosa Virostop (fytofontána) ako prevencia proti vírusom?

V lekárni mi ho odporučili, údajne zabraňuje šíreniu vírusov. Na príbalovom letáku sa píše že je vhodný aj pre deti od troch rokov. Samozrejme ako prevenciu inhalujeme Vincentku každý deň 15 minút, ale rada by som poznala Váš názor aj na túto alternatívu.

Ďakujem

Dobrý deň,

sprej nie je niečo s čím by som mala nejaké skúsenosti od mamičiek. S čím však skúsenosti mám sú nosné sprchy na dennej báze, prípadne kúra Rhinogermina. https://www.cistynos.sk/nosne-sprchy/sinus-rins...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas