Aký čas po kiahňach môže byť dieťa preočkované proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania. po kiahňach.

Aký čas po kiahňach môže byť dieťa preočkované proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri bežnom nekomplikovanom priebehu ovčích kiahní (ktoré nevyžaduje hospitalizáciu, antivirotickú liečbu, teda ho dieťa prekoná bez ťažkostí) môže byť štandardne dieťatko očkované, keď mu odpadne posledná chrastička.

Štandardnou praxou je očkovať po 1 mesiaci. Pani doktorka dieťa vyšetrí a rozhodne, či je možné pokračovať v očkovaní.

Odpoveď na túto otázku je napríklad aj v tejto otázke: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas