Akú váhu by malo mať ročné predčasne narodené dieťa?

Zodpovedané
11. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom váhy dieťatka.

Ako to je u predčasne narodeného dieťaťa a s trojnásobkom svojej váhy do roka?

Dcéra sa narodila o 5 týždňov skôr a vážila 2 370 g,

Akú váhu by mala mať ako ročná?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto sa nedá povedať. Sú určité normy, orientačné rozpätie od 8 do 11,5 kg. Závisí to od mnohých faktorov.

Jedným z nich je samozrejme pôrodná váha, ale aj spôsob výživy potom tolerancia prikrmovania, genetika, pohyblivosť, chorobnosť .

Takže nedá sa povedať aká bude jej ročná váha. Dieťatko sa však na prehliadkach vždy váži a zapisuje sa to do grafu "prospievania" u obvodnej doktorky. Ak by niečo nebolo OK určite Vás na to upozorní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas