Ako pokračovať v príkrmoch u 6 mesačného syna, ktorý má zavedených 6 druhov zeleniny?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov a je plne dojčený. Prikrmujeme 1 mesiac. Má zavedených 6 druhov zeleniny a teľacie mäsko. Príkrm dostáva 1x denne.

Môžem už zaviesť kaše?

Je dobré dávať kašu na noc alebo radšej ráno?

Je lepšie začať pridávať večerný alebo ranný chod?

Zatiaľ spapal všetko bez problémov.

Ako je to s koreninami?

Môžem mu ich začať pridávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

po obednom chode sa pridáva večera alebo desiata. Moôžete na obed zaradiť ešte 2 druhy mäsa, potom lepok. Po úspešnom zaradení lepku môžete podávať kaše na večer a začať s ochutnávaním ovocia na obed.

Čo sa týka korenín, tak mimo tých štiplavých môžete dávať. Ale až po tom ako si dieťa zvykne na obyčajnú chuť potravín. Dajme tomu okolo 9. mesiaca - najmä bilynky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas