Aké sú rozdiely medzi slintavkami?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rozdielov medzi slintavkami.

Aký je rozdiel medzi slintavkou, ktorá je ľudovo pomenovaná angína a slintavkou, pri ktorej majú detičky pľuzgieriky v ústach?

Ďakujem

Dobrý deň,

slintavka je ľudové pomenovanie - pretože detičky viac slinia. Viac som písala v tomto príspevku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediater-poradna/mozu-byt-zo-slintavky-aj-sopliky/

V prípade, že má dieťatko aj pľuzgieriky v ústach, ide o aftóznu stomatitídu. Vtedy je vhodné aplikovanie rôznych prípravkov (napr. Glimbax, Tantum verde atď - podľa veku), ktoré ústnu dutinu znecitlivia a pôsobia tak proti bolesti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas